OGŁOSZENIA

1. II Niedziela Zwykła. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Ojciec Święty Franciszek zachęca wszystkich wiernych do  włączenia się w modlitwę całego Kościoła o jedność wyznawców Jezusa Chrystusa.

O godz. 16.00 koncert kolęd w wykonania zespołu „ TRISO ”, zaprezentuje się młodzież niepełnosprawna z woluntariuszami pod kierownictwem pani Anny Płaczek z Opola.

Zespół będzie obecny  już na Mszy św. o godz. 15.00.

 

2. Dzisiaj po zakończonym koncercie, około godz. 16.30, spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej. Informujemy zainteresowanych, że są jeszcze wolne miejsca.

 

3. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Agnieszki, w tym dniu przypada Dzień Babcia następnego dnia Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia: dobrego zdrowia, pogody ducha, dużo radości i serdecznej wdzięczności od wnuków a nade wszystko Bożego błogosławieństwa.

O godz. 7.00 Msza św. za Babcie i Dzidków w dniu ich święta.

 

4. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. wieczorna i nowenna do św. Ojca Pio.

 

5. W środę o godz. 19.30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej

 

6. W czwartek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła. Franciszek Salezy znany jest najbardziej jako patron dziennikarzy i pisarzy katolickich, współzałożyciel zakonu wizytek.

 

7. W piątek (25 stycznia) obchodzimy święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła Narodów i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na nabożeństwo w godzinie męki i śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu.

W piątek, ze względu na kolędę, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

8. W sobotę wspomnienie św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.

Od godz. 17.00 – 17.45 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

 

9. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin na Osiedlu Piastów Śląskich. Dobrowolne ofiary z tegorocznej kolędy przeznaczone są na renowację głównego tabernakulum. Dziękujemy za ofiary na ten cel przeznaczone oraz za okazywaną życzliwość i dobroć serca .

W sobotę ostatni dzień odwiedzin duszpasterskich, kolęda dodatkowa od godz. 10.00 odbędzie się w rodzinach, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, a które zgłosiły chęć przyjęcia kapłana z błogosławieństwem kolędowym.

Na prośbę mieszkańców, kolęda odbędzie się także w nowo oddanych i częściowo już zamieszkanych tzw. mieszkaniach chronionych przy ul. Kard. Wyszyńskiego 10.

 

10. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 15.00 wystąpi chór mieszany „ TRYL ” z Toszka pod dyrekcją Pani Marii Garbal z koncertem kolęd. Po Mszy św. chór zaprezentuje jeszcze kilka wybranych kolęd, serdecznie zapraszamy.

 

11. Dziękujemy wszystkim parafianom zaangażowanym w życie naszej wspólnoty zarówno w wymiarze duchowym i materialnym. Bóg zapłać za wszelkie ofiarowane dobro.Całą parafię powierzamy Bożej opiece, prosząc w modlitwie o błogosławieństwo Boże. Życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli.