OGŁOSZENIA

 

1. XXXIII Niedziela Zwykła.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Tegoroczne hasło brzmi: Biedak zawołał, a Pan go wysłuchał. Te słowa Psalmisty stają się naszymi wtedy, gdy stykamy się z różnymi formami cierpienia doświadczanymi przez tych, których zazwyczaj określamy ogólnym terminem ubodzy. 

    O godz. 16.00 Nieszpory Niedzielne

 

2. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. wieczorna i nowenna do św. Ojca Pio.

 

3. We wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

 

4. W środę obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny.

 

5. W czwartek wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej.

    O godz. 18.00 Msza św. wieczorna – szkolna, zapraszamy dzieci, rodziców, a także dorosłych.

    Po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci Komunijnych.

 

6. W piątek o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia Bożego, zapraszamy na nabożeństwo w godzinie męki i śmierci Jezusa Chrystusa na krzyżu.

    O godz. 19.00 modlitewne spotkanie dla młodzieży.

 

7. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie formacyjne dla ministrantów, kandydatów i Dzieci Maryi.

Od godz. 17.00 do 17.45 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

Wieczorna Msza św. ofiarowana będzie w intencji lektorów, ministrantów i kandydatów do LSO z naszej parafii oraz ich rodzin. W czasie Mszy św. przyjęcie nowych ministrantów.

 

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Mija dwa lata od proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na nabożeństwie popołudniowym, nastąpi odnowienie Jubileuszowego Aktu.

 

9.  Dzisiaj przed kościołem Zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc dla biednych i ubogich, polecamy tą sprawę dobroci naszych parafian. Zespół Caritas organizuje także zbiórkę ciepłej, zimowej odzieży dla najuboższych.

 

10. W niedzielę 2 grudnia (tj. za dwa tygodnie) rozpoczyna się w Kościele czas adwentu. Niech będzie przeżywany w naszych rodzinach z głęboką wiarą i chrześcijańską miłością. Zachęcamy do pielęgnowania w domach i rodzinach pięknych zwyczajów adwentowych.

Zespół CARITAS organizuje w pawilonie handlowym KAUFLAND, w dniach od 25 listopada do 9 grudnia, zbiórkę żywności na świąteczną pomoc dla osób ubogich i potrzebujących pomocy. Zakupione dary można będzie składać do specjalnie przygotowanego i oznaczonego kosza.

 

11. Od przyszłej niedzieli zapraszamy do kącika sprzedaży w domu katechetycznym.
Do nabycia będą: świece wigilijne, kartki świąteczne, dewocjonalia i opłatki.

 

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie polecamy Gość Niedzielny i prasę dla dzieci.

 

13. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z remontem obiektów sakralnych. Dobroczyńcom i ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne. Dziękujemy także za okazaną życzliwą pomoc i troskę o naszą parafię. Życzymy błogosławionej niedzieli i obfitych łask Bożych w nowym tygodniu.