Święto Objawienia Pańskiego
Jasełka przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 9 w Strzelcach Opolskich.

6.01.2019 r.

VIDEO 1     VIDEO 2     VIDEO 3     VIDEO 4

Występ przedszkolaków z Grupy "Biedronek" z Przedszkola Publicznego nr. 9 w Strzelcach Opolskich na Mszy Świętej.
6.01.2019 r.

 

VIDEO

Uroczysta Msza św. na zakończenie „starego roku".
31 stycznia 2018 r.

 

 

WIECZÓR KOLĘDOWY
Występ orkiestry z parafii Świbie.

30 grudnia 2018 r.


GALERIA FOTO

VIDEO 1     VIDEO 2     VIDEO 3     VIDEO 4

ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH MŁODZIANKÓW MĘCZENNIKÓW.
28.12.2018 r.

Wspólna modlitwa za dzieci, aby wzrastały w łasce i Bożej miłości.
O godz. 10.00 odprawiona została uroczysta Msza św. z błogosławieństwem dzieci i niemowląt.

 

 Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
26 grudnia 2018 r.

W środę 26 grudnia 2018 roku, II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA – obchodziliśmy święto św. Szczepana, Męczennika. Św. Szczepan jest szczególnym wzorem i przykładem autentycznego świadka wiary. O godz. 11.15 odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji wszystkich mężczyzn (mężów, ojców, młodzieńców), której przewodniczył nasz ks. Proboszcz, Zbigniew Żukiewicz.

GALERIA FOTO

VIDEO

WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA
UROCZYSTA PASTERKA
24.12.2018 r.
 

      

       

           

   

GALERIA FOTO

Światełko Betlejemskie
21.12.2018 r.


 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
8 grudnia 2018 r.

W sobotę 8 grudnia obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To jedno z największych świąt maryjnych. Choć dogmat o Niepokalanym Poczęciu został ogłoszony w 1854 r. prawda ta od wieków była obecna w Kościele. O godz. 17.30 podczas nabożeństwa ku czci MB Niepokalanej nastąpiło odnowienie przyrzeczeń przez wspólnotę Dzieci Maryi.

 

ŚW. MIKOŁAJ Z WIZYTĄ NA MSZY ŚWIĘTEJ RORATNIEJ.
6 grudnia 2018 r.


Dzisiaj obchodziliśmy wspomnienie św. Mikołaja, patrona dzieł miłosierdzia i dyskretnej pomocy. W ten szczególny dla wszystkich dzień, w parafii Podwyższenia Krzyża św. na Osiedlu w Strzelcach Opolskich, na mszę roratnią zawitał szczególny gość – św. Mikołaj. Po powitaniu i wspólnym głośnym śpiewie każdy z uczestniczących we Mszy Świętej został obdarowany słodkim upominkiem. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do domów.

 

RORATY 2018

I Niedzielą Adwentu Kościół w Polsce rozpoczyna realizację drugiego roku dwuletniego programu duszpasterskiego, którego mottem będą słowa: «Duch, który umacnia miłość». Tegoroczne Roraty przybliżą nam Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej i pomogą nam rozpoznać moc i działanie Ducha św.
Roraty w naszej parafii będą : rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.30.

    

   

   

   

Dzień Matki Bożej Fatimskiej.
13 Listopada 2018 r.

We wtorek 13 listopada obchodziliśmy w naszej parafii Dzień Matki Bożej Fatimskiej. Wypełniając Orędzie Matki Bożej z Fatimy pragnęliśmy modlić się o pokój dla świata i nawrócenie grzeszników.
    O godz. 18.00 odprawiona została Msza św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej w int. wszystkich jej czcicieli, a także za wszystkich zmarłych poleconych modlitwom Kościoła w wypominkach.

Listopad - miesiącem refleksji i zadumy nad przemijalnością życia na ziemi.

            

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
2 listopada 2018 r.

W piątek 2 listopada obchodziliśmy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Jest to dzień zadumy nad przemijalnością życia ludzkiego i czas wielkiej modlitwy Kościoła za wszystkich zmarłych. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych.
 

Uroczystość Wszystkich Świętych
1 listopada 2018 r.
 

W czwartek 1 listopada obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień naszej modlitwy i duchowej łączności z tymi, którzy już cieszą się chwałą nieba. Porządek Mszy św. był świąteczny: 7.00, 8.30, 10.00 i 11.15. W godzinach popołudniowych gromadziliśmy się wszyscy na cmentarzu aby zjednoczyć się we wspólnej modlitwie całego Kościoła i powierzyć Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych.

O godz. 14.00 nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu komunalnym.

O godz. 15.00 nabożeństwo na cmentarzu parafialnym, przy kościele św. Barbary.

 

Październik miesiącem Różańca Świętego

Miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec jest najpiękniejszą modlitwą, którą człowiek ofiaruje Bogu przez pośrednictwo Najśw. Maryi Panny. Dzieci, młodzież i dorośli,  wspólnie codziennie odmawiali różaniec o który prosiła Matka Boża objawiając się w Fatimie. Nabożeństwa różańcowe w październiku były o godz. 17.15, w niedzielę o godz. 16.00.

Niedziela Papieska
14 PAŹDZIERNIKA 2018 r.

W niedzielę 14 października 2018 roku obchodzimy Dzień Papieski, z którym związane są dwie rocznice z życia św. Jana Pawła II: 60 rocznica sakry biskupiej i 40 rocznica wyboru na tron św. Piotra w Rzymie. Atrakcją Dnia Papieskiego będą „papieskie kremówki”, które będzie można nabyć po każdej Mszy św.

Dzień Matki Bożej Fatimskiej
13 października 2018 r.

W sobotę 13 października obchodziliśmy w naszej parafii Dzień Matki Bożej Fatimskiej. Wypełniając orędzie Matki Bożej z Fatimy pragniemy modlić się o pokój dla świata i nawrócenie grzeszników. Msze św. były o godz. 7.00; 9.00 (za chorych i starszych z błog. lurdzkim) i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Różaniec fatimski o godz. 6.30; 8.30; 12.00.
Wieczorem o godz. 19.00 uczestniczyliśmy w uroczystej procesji różańcowej z figurą Matki Bożej Fatimskiej - ulicami naszego osiedla.

Rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego.
7 października 2018 r.
 

Składaliśmy Panu Bogu dziękczynienie za dar świątyni, która jest znakiem naszej wiary. W modlitwie zawierzyliśmy Bożej opiece całą parafię i jej dobroczyńców. O godz. 11.15 odprawiona została Msza św. koncelebrowana za Parafian, budowniczych kościoła oraz za wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców.

Odpust parafialny ku czci Podwyższenia Krzyża Św.

16 września 2018 r.

Przeżywaliśmy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Pochylamy się w zadumie nad tajemnicą Chrystusowego Krzyża, który jest nie tylko znakiem naszej wiary, ale przede wszystkim znakiem wielkiej miłości Boga do człowieka. Składamy Panu Bogu nasze dziękczynienie za dar kościoła i parafii a przede wszystkim za ten Żywy Kościół, który gromadząc się na Eucharystii daje żywe świadectwo swojej przynależności do Chrystusa.

 

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA DOŻYNKOWA W INTENCJI DZIAŁKOWICZÓW I ICH RODZIN ORAZ Z OKAZJI 40 - LECIA OGRODU DZIAŁKOWEGO ROD "OAZA".
2 września 2018, godz. 11.15.
 

GALERIA FOTO

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA W KALISZU I NMP GWIAZDY NOWEJ EWANGELIZACJI I ŚW. JANA PAWŁA I W TORUNIU.

Uroczystość Bożego Ciała
31 maja 2018 r.

 

 

Uroczystość Rocznicy I Komunii św.
27 maja 2018 r.

 

Uroczystość I Komunii św.
20 maja 2018 r.

Grono dzieci przygotowanych przez katechezę, modlitwę i spowiedź św. po raz pierwszy uczestniczy w pełni we Mszy św. przyjmując Pana Jezusa do swojego serca.

 

6 MAJA 20018 R.
39 ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH
NASZEGO Ks. PROBOSZCZA , ZBIGNIEWA ŻUKIEWICZA.

9 maja 2018 r. gościć będziemy w naszej parafii grono kapłanów, którzy wraz z naszym Proboszczem obchodzą kolejną rocznicę przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa - są to koledzy kursowi naszego ks. Proboszcza.
Z tej okazji w środę, o godz. 11.00 w naszym kościele będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów Msza św. z okazji 39 rocznicy święceń kapłańskich naszego ks. Proboszcza, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.


Kolejna, 39 rocznica święceń kapłańskich, to wspaniała okazja do dziękczynienia za dar życia i kapłaństwa, dlatego życzymy ks. Proboszczowi wielu Bożych łask, zdrowia i ciągłego kroczenia za Chrystusem kapłanem, wstawiennictwa św. o. Pio i MB Fatimskiej.

 

  ŻYCZENIA DLA KS. PROBOSZCZA 

 

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
9 KWIETNIA 2018 R.

W poniedziałek 9 kwietnia 2018r. obchodziliśmy przeniesioną z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypadł Dzień Świętości Życia. Kościół modlił się za wszystkie dzieci jeszcze nie narodzone a szczególnie za dzieci zagrożone aborcją. Św. Jan Paweł II uczył: Życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia i od samego początku jest święte… Modlę się oto, aby rodzina polska dawała życie, żeby była wierna świętemu prawu życia.
Po każdej Mszy św. było udzielane specjalne błogosławieństwo dla matek oczekujących na narodzenie potomstwa i wychowujących małe dzieci.
Podczas Mszy św. wieczornej odbyło się przyjęcie kandydatek do grona Dzieci Maryi.

GALERIA ZDJĘĆ

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
1 KWIETNIA 2018 R.

NIEDZIELA WIELKANOCNA–ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE. Kościół żyje radością Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa i tą radością dzieli się ze wszystkimi ludźmi dobrej woli. MSZA ŚWIĘTA REZUREKCYJNA Z PROCESJĄ.

GALERIA ZDJĘĆ

WIELKA SOBOTA
LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

31 MARCA 2018 R.


Przez cały dzień trwa adoracja Chrystusa przy Bożym Grobie. Wierni przychodzą do kościoła na czuwanie i modlitwę oraz na błogosławieństwo pokarmów. W tym dniu wielkanocnym darem dzielimy się z biednymi i potrzebującymi.
Wieczorem - Liturgia Wigilii Paschalnej.


 

Adoracja przy Bożym Grobie

Uroczystości Wielkiego Piątku - Adoracja Krzyża

WIELKI PIĄTEK – Dzień męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. W tym dniu Kościół zgodnie ze starożytną tradycją nie sprawuje Eucharystii. W Wielki Piątek Kościół rozważa mękę Jezusa Chrystusa i modli się o zbawienie świata. Po Liturgii Męki Pańskiej nastąpiło przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja.
 

Ciemnia

Po Mszy św. nastąpiło przeniesienie Najśw. Sakramentu do ciemnicy i adoracja.

Wielki Czwartek - wspomnienie ustanowienia
Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa.

„Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan.
A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan. Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.”
                                                                           Św. Jan Maria Vianney

Drodzy Kapłani, dziękujemy Wam, że odpowiedzieliście na głos Chrystusa, który wzywał Was do pójścia za Nim. Dzięki Wam i Waszej pracy, możemy przybliżać się do Chrystusa. Za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę, błogosławieństwo, za wszystkie udzielone sakramenty i za wszystkie łaski, które dzięki Waszej posłudze otrzymaliśmy od Pana – z głębi serca dziękujemy! Jesteśmy także wdzięczni za Waszą serdeczność, uśmiech, życzliwość, otwartość, wszelką pomoc i poświęcony czas. Chcemy Was zapewnić, że każdego z Was codziennie otaczamy swoją modlitwą, a dziś – w dniu Waszego święta czynimy to w sposób szczególny.
Życzymy Wam, abyście zawsze pozostali wierni Chrystusowi. Niech On obdarza Was tymi łaskami, których potrzebujecie, by jeszcze pełniej realizować kapłańskie powołanie. Życzymy zdrowia, radości, przede wszystkim - abyście wzorem Chrystusa byli Dobrymi Pasterzami i osiągnęli świętość!
                                                                                                                                                          Szczęść Boże!

Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej
29 marca 2018 r.

Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.


 

Wielki Czwartek nie jest dniem smutnym. Jest dniem wdzięczności. Za Eucharystię, za kapłaństwo, za możliwość udziału w Tajemnicy...

GALERIA ZDJĘĆ

NIEDZIELA PALMOWA
25.03.2018 r.

Niedziel Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. W tym czasie wspominamy i rozważamy Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Galeria

40 DNI WIELKIEGO POSTU........
DUCHOWA SZANSA DLA KAŻDEGO Z NAS.


  OKRES WIELKIEGO POSTU
   
DROGA KRZYŻOWA
   
GORZKIE ŻALE
   
RÓŻANIEC
   
NIEDZIELA_PALMOWA
   
WIELKI_TYDZIEN
   
MĘKA_PAŃSKA
   
ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE
   
LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ


JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE W WYKONANIU KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA
7.01.2018 r.


 

MSZA ŚW. O GODZ.10.00
KOLĘDOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW
7.01.2018 r.

 

KOLĘDOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW
PODCZAS MSZY ŚW. O GODZ.10.00 - 7.01.2018r.
[VIDEO]

JASEŁKA PRZYGOTOWANE PRZEZ DZIECI Z PRZEDSZKOLA nr.9
6.01.2018 r.


JASEŁKA PRZYGOTOWANE PRZEZ DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR. 9 - 6.01.2018 r. [GALERIA ZDJĘĆ]

MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE STAREGO 2018 ROKU - 31 stycznia 2017 r.

 

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA NA ZAKOŃCZENIE STAREGO 2017 ROKU [GALERIA ZDJĘĆ]

ŚWIĘTO św. SZCZEPANA
26.12.2017 r.


 

ŚWIĘTO św. SZCZEPANA
UROCZYSTA MSZA ŚW. DLA MĘŻCZYZN - 26.12.2017 r.
[
[VIDEO]        [GALERIA ZDJĘĆ]
 

BOŻE NARODZENIE 2017
UROCZYSTA PASTERKA

 

BOŻE NARODZENIE 2017 - UROCZYSTA PASTERKA [GALERIA ZDJĘĆ]

BOŻE NARODZENIE 2017

SZOPKA BETLEJEMSKA [VIDEO]

RORATY 2017
ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ I PRZYJĘCIE NOWYCH KANDYDATEK NA MARIANKI.
8 grudnia 2017 r.


W piątek, 8 grudnia 2017 roku, obchodziliśmy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. To jedno z najstarszych świąt maryjnych. Choć dogmat o Niepokalanym Poczęciu został ogłoszony w 1854 r. prawda ta od wieków była obecna w Kościele.


 

RORATY 2017
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
6 GRUDNIA 2017

RORATY 2017

PRZYJĘCIE NOWYCH MINISTRANTÓW
25.11.2017 R.

UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

W środę 1 listopada 2017 roku, obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. To dzień naszej modlitwy i duchowej łączności z tymi, którzy już cieszą się chwałą nieba.
W godzinach popołudniowych gromadziliśmy się wszyscy na cmentarzu aby zjednoczyć się we wspólnej modlitwie całego Kościoła i powierzyć Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych.
W naszej parafii godz. 14.00 odprawione zostało nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu komunalnym, natomiast o godz. 15.00 nabożeństwo na cmentarzu parafialnym, przy kościele św. Barbary .

W czwartek-Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Był to dzień zadumy nad przemijalnością życia ludzkiego i czas wielkiej modlitwy Kościoła za wszystkich zmarłych.
W tym dniu można zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych.

XVII DZIEŃ PAPIESKI
16 ROCZNICA KONSEKRACJI NASZEGO KOŚCIOŁA.

 

Dzisiaj 8 października 2017 r. obchodziliśmy 16 - tą rocznicę konsekracji naszego kościoła. W modlitwie zawierzyliśmy Bożej opiece całą naszą parafię i jej dobroczyńców.

W całej Polsce obchodzimy Niedzielę Papieską pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Kościół nieustannie odwołuje się do nauczania Jana Pawła II i przypomina Jego wielką troskę oraz zaangażowanie w obronie godności człowieka, świętości życia i trwałości rodziny.

 

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWE KU CZCI PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

W niedzielę 17 września 2017 r. obchodziliśmy Uroczystość Odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to święto całej naszej wspólnoty parafialnej, która w tym dniu gromadziła się wokół Chrystusowego ołtarza w duchu chrześcijańskiej miłości.

Pochylamy się w zadumie nad tajemnicą Chrystusowego Krzyża, który jest nie tylko znakiem naszej wiary, ale przede wszystkim znakiem wielkiej miłości Boga do człowieka.

O godz. 11.15 była odprawiona Suma Odpustowa koncelebrowana w intencji Parafian i Gości, której przewodniczył  proboszcz parafii św. Bartłomieja w Smolnicy, ks. Korneliusz Matauszek.

Składamy Panu Bogu nasze dziękczynienie za dar kościoła i parafii a przede wszystkim za ten Żywy Kościół, który gromadząc się na Eucharystii daje świadectwo swojej przynależności do Chrystusa.

 

UROCZYSTOŚCI DOŻYNKOWE DZIAŁKOWCÓW
3 września 2017 roku.
 

Dzień Matki Bożej Fatimskiej
13 lipca 2017 roku.

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA KONCELEBROWANA (ZDJĘCIA)

KLIP 1                KLIP 2

 

 

UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA
15 czerwca 2017 roku.

15 czerwca 2017 r. o godz. 9.00 odprawiona została uroczysta Msza św. z procesją do czterech ołtarzy. W tym dniu lud chrześcijański składał publiczne świadectwo wiary i pobożności. Dziękujemy wszystkim pocztom sztandarowym, grupom modlitewnym, Służbie Liturgicznej, Dzieciom Maryi oraz panom do baldachimu. Dzieci komunijne i rocznicowe niosły symbole religijne i sypały kwiatki. Wzdłuż całej trasy procesji przystrojone były pięknie okna i balkony.

WIĘCEJ FOTO

Dzień Matki Bożej Fatimskiej
13 czerwca 2017 roku.

We wtorek 13 czerwca obchodzimy w naszej parafii Dzień Matki Bożej Fatimskiej. Wypełniając orędzie Matki Bożej z Fatimy pragniemy modlić się o nawrócenie grzeszników i o pokój dla świata. Msze św. będą o godz.: 7.00; 9.00 (z błog. lurdzkim) i wieczorna Msza św. o godz. 19.00. Różaniec fatimski o godz.: 6.30; 8.30; 12.00 i o godz. 20.00 uroczysta procesja różańcowa z figurą Matki Bożej. Na wieczorne nabożeństwo przynosimy świece.
 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
Uroczystości prymicyjne Ks. Damiana Cholewy.

4 czerwca 2017 roku.

 Naszemu Księdzu Neoprezbiterowi Damianowi życzymy: Nieustającej współpracy z Duchem Świętym: Duchem Pocieszycielem i Odnowicielem. Życzymy wiele siły, cierpliwości i wytrwałości. Życzymy wspaniałych ludzi wokół, w których zawsze będzie dostrzegał twarz Chrystusa, ludzi, których będzie jednoczył we wspólnocie kościoła, ludzi, dla których będzie drogowskazem na drodze zbawienia. Życzymy wreszcie serc otwartych, bijących prawdziwą miłością Chrystusową.

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

28 maja 2017 roku.

28 maja 2017 roku, podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 11.15 obchodziliśmy w naszej parafii Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
Nasz Proboszcz, Zbigniew Żukiewicz, przypomniał w homilii naszym dzieciom "roczniakom" ten uroczysty dzień i na nowo odnowiły przyjaźń ze swoim Przyjacielem - Jezusem.
Mając Jezusa w swoim sercu będą Go niosły do swoich domów, do szkoły, a przede wszystkim będą kochały drugiego człowieka, tak jak On. Dziękowaliśmy Bogu Ojcu, Synowi Bożemu i Duchowi Świętemu za dary, które dzieci rok temu otrzymały.
Najpiękniejszym darem Boga Ojca dla nich jest Jezus.
Z miłości do nich, rok temu, Pan Jezus po raz pierwszy dał im siebie pod postacią chleba. Dał im siebie, aby złączyły swoje życie z życiem Bożym.
Do tego wydarzenia przygotowywał je i prowadził Duch Święty.
Ta Eucharystia, w Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, była przede wszystkim dziękczynieniem Bogu za ich pierwsze pełne uczestnictwo we Mszy świętej rok temu i za wszystkie Komunie święte w ciągu tego minionego roku.

Uroczysta Msza św. koncelebrowana z ok. 7 rocznicy święceń kapłańskich ks. Piotra i jego kolegów. 
24 maja 2017 roku.

 

Uroczystość I Komunii Świętej
21 maja 2017 roku.

Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Grono dzieci przygotowanych przez katechezę, modlitwę i spowiedź św., po raz pierwszy uczestniczy w pełni we Mszy św. przyjmując Pana Jezusa do swojego serca.

Uroczyste obchody 100 rocznicy objawień Matki Bożej Fatimskiej.

 

UROCZYSTOŚĆ BIERZMOWANIA
27.04.2017 R.

UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA KONCELEBROWANA POD PRZEWODNICTWEM Ks. BISKUPA RUDOLFA PIERSKAŁY.


 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - REZUREKCJA

FOTO

WIELKA SOBOTA - UROCZYSTOŚCI WIGILII PASCHALNEJ

FOTO

WIELKI PIĄTEK - Przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja

FOTO

WIELKI PIĄTEK - Dzień męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu.- Liturgia Męki Pańskiej

FOTO

CIEMNIA

Wielki Czwartek - Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemni.

FOTO
 

Po Mszy św. WIECZERZY PAŃSKIEJ przeniesiono Najświętszy Sakrament do ciemnicy i adorowano do godz. 22.00.
 

WIELKI CZWARTEK - ŚWIĘTO WSZYSTKICH KAPŁANÓW

Drodzy Kapłani, dziękujemy Wam, że odpowiedzieliście na głos Chrystusa, który wzywał Was do pójścia za Nim. Dzięki Wam i Waszej pracy, możemy przybliżać się do Chrystusa. Za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę, błogosławieństwo, za wszystkie udzielone sakramenty i za wszystkie łaski, które dzięki Waszej posłudze otrzymaliśmy od Pana – z głębi serca dziękujemy! Jesteśmy także wdzięczni za Waszą serdeczność, uśmiech, życzliwość, otwartość, wszelką pomoc i poświęcony czas. Chcemy Was zapewnić, że każdego z Was codziennie otaczamy swoją modlitwą, a dziś, w dniu Waszego święta czynimy to w sposób szczególny. Życzymy Wam, abyście zawsze pozostali wierni Chrystusowi. Niech On obdarza Was tymi łaskami, których potrzebujecie, by jeszcze pełniej realizować kapłańskie powołanie. Życzymy zdrowia, radości, przede wszystkim - abyście wzorem Chrystusa byli Dobrymi Pasterzami i osiągnęli świętość! Szczęść Boże!

FOTO

WIELKI CZWARTEK - MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ


WIELKI CZWARTEK
– Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Wszyscy wierni zgromadzili się dzisiaj na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej.
„Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan. A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan. Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.”
                                                           Św. Jan Maria Vianney

FOTO
 

WIELKI CZWARTEK

W dniu dzisiejszym otrzymali wyróżnienie z rąk biskupa za służbę i zaangażowanie.

NIEDZIELA PALMOWA 2017 - KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ PALMĘ

 

NIEDZIELA PALMOWA 2017 - DROGA KRZYŻOWA ULICAMI NASZEJ PARAFII

REKOLEKCJE PARAFIALNE DLA DZIECI
4-8 MARZEC 2017 r.


POFERYJNY WYJAZD MINISTRANTÓW DO KATOWIC - 11 MARCA 2017 R.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
29.10.2016 R.